Torby ekologiczne - EkoFoliówka

Czym jest folia polietylenowa ?

Torba foliowa wyprodukowana jest z ekologicznych polimerów, czyli polietylenu. Polimery są połączeniem liniowym atomów wodoru i węgla. Dzięki temu produkty rozkładu i spalania toreb są przyjazne dla środowiska. Są to bowiem dwutlenek węgla i woda, czyli niezwykle powszechne związki.

Ekologicznie & higienicznie

Nasze foliowe torby ekologiczne produkowane są w sposób bezodpadowy i przyjazny środowisku naturalnemu. Nadają się one do recyklingu. Surowce powstające w wyniku ich przerobienia są niezwykle pożądane na rynku, z uwagi na ich uniwersalne zastosowanie, chociażby do produkcji worków na śmieci, plastikowych skrzynek, opakowań, czy folii rolniczych. Nasze produkty są aseptyczne, dzięki czemu umożliwiają higieniczne pakowanie surowego mięsa, owoców, czy jaj, gwarantując bezpieczny transport zakupów do domu.

O czym należy pamiętać ?

Selektywna zbiórka odpadów i skrupulatny recykling tworzyw sztucznych to coś, o czym nie wolno zapominać. Nasze torby ekologiczne to materiał perfekcyjnie nadający się do procesu recyklingu. Surowiec, który powstaje w jego wyniku może być powtórnie wykorzystany między innymi przy produkcji plastikowych worków na śmieci, toreb, skrzynek, jak również ogrodzeń, czy balustrad. Prasowane żelazkiem foliówki służą często jako materiał na designerskie torebki, czy efektowne zabawki. Odpady foliowe to również wysokokaloryczne paliwo, którego wartość opałowa jest równa ropie! Jednocześnie przy spalaniu nie są wydzielane trujące gazy.

Przyszłość folii polietylenowej

Bag Design proponuje Państwu również produkty wyprodukowane z folii z dodatkiem oxo-biodegradowalnym. Powoduje on o wiele szybszy niż standardowo rozkład polietylenu przy bezpośrednim kontakcie ze światłem słonecznym, tlenem, czy wysoką lub niską temperaturą. Pod wpływem działalności różnorodnych warunków polimer ulega rozpadowi na wiele małych fragmentów, jednocześnie tworząc cząsteczki karboksylowe, hydrokarboksylowe i alkoholowe. Cząsteczki, które powstaną w ten sposób utlenione są w drodze bioasymilacji zachowując biodegradowalność dzięki bakteriom i grzybom. W wyniku rozkładu powstają niewielkie ilości wody, tlenku węgla i biomasy. Foliowe torby ekologiczne osiągają pełną oxo-biodegradację po około 24 miesiącach. Dodatek oxo-biodegradowalny pozwala na zachowanie wszelkich walorów użytkowych.


oxo

 
Dane teleadresowe

BAG DESIGN

ul. Łąkowa 10
05-805 Otrębusy

NIP:534-216-90-35
Regon: 142875990

języki

Tel/Fax.

+48 22 758 52 51

Dział Sprzedaży:

+48 668 430 710

+48 501 122 251

email: biuro@bagdesign.pl
web:   www.bag-design.pl

grafika